Novinky
E-mail:
Anketa: Like Our New Look?
Do you like our new Vivvo look & feel?
Domů | Půjčky | Kdy může zaměstnavatel odstoupit od konkurenční doložky?

Kdy může zaměstnavatel odstoupit od konkurenční doložky?

Velikost písma: Decrease font Enlarge font

[5 minut čtení] Za dodržování zákazu konkurence musí platit bývalý zaměstnavatel někdejšímu zaměstnanci nejméně polovinu jeho dosavadního výdělku. To je finančně zatěžující. Kdy může od konkurenční doložky odstoupit? Zaměstnavatel a zaměstnanec si mohou sjednat konkurenční doložku, jejíž pravidla upravuje § 310 ZP. Zaměstnanec se v dohodě o konkurenční doložce zaváže, že se po určitou dobu po skončení zaměstnání, nejdéle však po dobu 1 roku, zdrží výkonu výdělečné činnosti, která by byla shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele nebo která by měla vůči němu soutěžní povahu.   ... více zde  Visit website
Přidat do: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Přihlásit k odběru feedu Komentáře (0 komentářů):

celkem: | zobrazeno:

Přidání komentáře comment

Prosím vložte kód, který vidíte na obrázku:

  • email Odeslat emailem
  • print Verze pro tisk
  • Plain text Pouze text
Tagy
No tags for this article
Ohodnoť tento článek
0